ART / Oil paintings / Oil painting 13272391
*
nr 1327 2391
OIL PAINTING
unidentified artist. "Grusväg vid Stenkyrka", Gotland. Signerad T Ingelse, dated 89. Oil on canvas, 46x55 cm,
Oidentifierad konstnär. "Grusväg vid Stenkyrka", Gotland. Signerad T Ingelse, daterad 89. Olja på duk, 46x55 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday May 18 2020
at 19:10:32
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/5 14:33:35
1
100 kr
18/5 19:01:20
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland motiv från gotland olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
9233 OIL PAINTING
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sweden. "Bro". ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:17
-
9161 OIL PAINTING
Alexander Langlet (1870-1953), Sweden. Karoliner. ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:37
-
9063 OIL PAINTING
Arne Tegelman (1907-1981), Sweden. Signed, segelbå..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:43
-
8313 OIL PAINTING
Bruno Karlsson (1927-2020), Sweden. Sig, coastal s..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:23
-
9019 OIL PAINTING
Claes Caspersson (b. 1953), Sweden. Båt i skärgård..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:52
-
9143 OIL PAINTING
Einar Kihlman (1912-2001), Sweden. "Brösarp". Sign..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:22
*
OIL PAINTING
nr 1327 2391
OIL PAINTING
unidentified artist. "Grusväg vid Stenkyrka", Gotland. Signerad T Ingelse, dated 89. Oil on canvas, 46x55 cm,
Oidentifierad konstnär. "Grusväg vid Stenkyrka", Gotland. Signerad T Ingelse, daterad 89. Olja på duk, 46x55 cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday May 18 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
16/5 14:33:35 | 1 | 100 kr |
18/5 19:01:20 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland motiv från gotland olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
9233 OIL PAINTING
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sweden. "Bro". ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:17 -
9161 OIL PAINTING
Alexander Langlet (1870-1953), Sweden. Karoliner. ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:37 -
9063 OIL PAINTING
Arne Tegelman (1907-1981), Sweden. Signed, segelbå..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:43
-
8313 OIL PAINTING
Bruno Karlsson (1927-2020), Sweden. Sig, coastal s..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:23 -
9019 OIL PAINTING
Claes Caspersson (b. 1953), Sweden. Båt i skärgård..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:52 -
9143 OIL PAINTING
Einar Kihlman (1912-2001), Sweden. "Brösarp". Sign..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:22